Winterspelen2018.nl

9 februari 2018 - 25 februari 2018

Kandidaatsteden Olympische Winterspelen 2018

Van de steden die zich hadden aangemeld voor de Winterspelen van 2018 had het IOC een selectie van drie kansrijke steden gemaakt. Dit waren de steden Annecy in Frankrijk, het Duitse München en Pyeonchang in Zuid-Korea. Op het 123e IOC-congres in Durban maakte toenmalig IOC-voorzitter Jacques Rogge op 6 juli 2011 bekend dat Pyeonchang na de 1e stemronde won. De uitslag van de stemming was 63 stemmen voor Pyeonchang, 25 voor München en 7 voor Annecy.

Selectieprocedure

De selectieprocedure voor de 23e Olympische Winterspelen was als volgt.

datumhandeling
31 juli 2009Het IOC nodigt NOC's uit om kandidaatsteden aan te melden
15 oktober 2009Deadline van inschrijving
2-5 december 2009Seminar over de ingeschreven steden op het IOC hoofdkantoor in Lausanne, Zwitserland
15 maart 2010Inleveren van inschrijvingsdocumenten
22 juni 2010Selectie van de kandidaatsteden door het uitvoerend bestuur van het IOC
11 januari 2011Indienen van kandidaatsdocumenten en garanties
februari-maart 2011Bezoek aan kandidaatsteden door de evaluatie commissie
10 mei 2011Openbaarmaking van verslag van de evaluatie commissie
18-29 mei 2011Briefing kandidaatsteden in Lausanne
6 juli 2011Verkiezing gaststad tijdens de 123e IOC Sessie in Durban, Zuid-Afrika

Evaluatie van de aangemelde steden

De IOC werkgroep 2018 bracht in juni 2010 een rapport uit waarin de kandidaatsteden voor het eerst geëvalueerd werden. Hieronder een overzicht van de cijfers die de werkgroep gaf aan de steden op verschillende criteria, waarbij de benchmark met een 6 gewaardeerd werd. Hierbij moet gezegd worden dat dit niet de definitieve evaluatie was, want naar aanleiding van dit rapport heeft met name de stad Annecy haar kandidatuur aanzienlijk bijgesteld. Gezien de cijfers was dit ook nodig om kans te blijven maken op de uitverkiezing. Zowel München als PyeongChang stonden er na de eerste evaluatie zeer goed voor.

criteriawegingAnnecyMünchenPyeongChang
minmaxminmaxminmax
Overheidssteun, juridische kwesties, publieke opinie26,98,67,58,58,49,0
Algemene infrastructuur55,46,98,09,06,78,0
Sportstadions45,66,97,08,66,88,5
Olympisch(e) dorp(en)34,55,86,27,66,27,9
Milieu omstandigheden en invloed26,67,97,88,87,28,5
Accomodaties56,17,29,39,89,39,8
Transsport35,57,58,08,88,39,0
Veiligheid en beveiliging37,08,57,58,57,58,5
Ervaring van vorige evenementen39,010,09,010,08,09,0
Financiën36,98,56,78,66,98,3
Gehele project en nalatenschap34,07,08,09,08,09,0

Logo kandidaatstad PyeongChang 2018

Logo kandidaatstad München 2018

Logo kandidaatstad Annecy 2018



Van de steden die zich hadden aangemeld voor de Winterspelen van 2018 had het IOC een selectie van drie kansrijke steden gemaakt. Dit waren de steden Annecy in Frankrijk, het Duitse München en Pyeonchang in Zuid-Korea. Op het 123e IOC-congres in Durban maakte toenmalig IOC-voorzitter Jacques Rogge op 6 juli 2011 bekend dat Pyeonchang na de 1e stemronde won. De uitslag van de stemming was 63 stemmen voor Pyeonchang, 25 voor München en 7 voor Annecy.

Selectieprocedure

De selectieprocedure voor de 23e Olympische Winterspelen was als volgt.

  • 31 juli 2009:
    Het IOC nodigt NOC's uit om kandidaatsteden aan te melden
  • 15 oktober 2009:
    Deadline van inschrijving
  • 2-5 december 2009:
    Seminar over de ingeschreven steden op het IOC hoofdkantoor in Lausanne, Zwitserland
  • 15 maart 2010:
    Inleveren van inschrijvingsdocumenten
  • 22 juni 2010:
    Selectie van de kandidaatsteden door het uitvoerend bestuur van het IOC
  • 11 januari 2011:
    Indienen van kandidaatsdocumenten en garanties
  • februari-maart 2011:
    Bezoek aan kandidaatsteden door de evaluatie commissie
  • 10 mei 2011:
    Openbaarmaking van verslag van de evaluatie commissie
  • 18-29 mei 2011:
    Briefing kandidaatsteden in Lausanne
  • 6 juli 2011:
    Verkiezing gaststad tijdens de 123e IOC Sessie in Durban, Zuid-Afrika

Evaluatie van de aangemelde steden

De IOC werkgroep 2018 bracht in juni 2010 een rapport uit waarin de kandidaatsteden voor het eerst geëvalueerd werden. Hieronder een overzicht van de cijfers die de werkgroep gaf aan de steden op verschillende criteria, waarbij de benchmark met een 6 gewaardeerd werd. Hierbij moet gezegd worden dat dit niet de definitieve evaluatie was, want naar aanleiding van dit rapport heeft met name de stad Annecy haar kandidatuur aanzienlijk bijgesteld. Gezien de cijfers was dit ook nodig om kans te blijven maken op de uitverkiezing. Zowel München als PyeongChang stonden er na de eerste evaluatie zeer goed voor.

Overheidssteun, juridische kwesties, publieke opinie

Dit criterium had een weging van 2

AnnecyMünchenPyeongChang
minmaxminmaxminmax
6,98,67,58,58,49,0

Algemene infrastructuur

Dit criterium had een weging van 5

AnnecyMünchenPyeongChang
minmaxminmaxminmax
5,46,98,09,06,78,0

Sportstadions

Dit criterium had een weging van 4

AnnecyMünchenPyeongChang
minmaxminmaxminmax
5,66,97,08,66,88,5

Olympisch(e) dorp(en)

Dit criterium had een weging van 3

AnnecyMünchenPyeongChang
minmaxminmaxminmax
4,55,86,27,66,27,9

Milieu omstandigheden en invloed

Dit criterium had een weging van 2

AnnecyMünchenPyeongChang
minmaxminmaxminmax
6,67,97,88,87,28,5

Accomodaties

Dit criterium had een weging van 5

AnnecyMünchenPyeongChang
minmaxminmaxminmax
6,17,29,39,89,39,8

Transsport

Dit criterium had een weging van 3

AnnecyMünchenPyeongChang
minmaxminmaxminmax
5,57,58,08,88,39,0

Veiligheid en beveiliging

Dit criterium had een weging van 3

AnnecyMünchenPyeongChang
minmaxminmaxminmax
7,08,57,58,57,58,5

Ervaring van vorige evenementen

Dit criterium had een weging van 3

AnnecyMünchenPyeongChang
minmaxminmaxminmax
9,010,09,010,08,09,0

Financiën

Dit criterium had een weging van 3

AnnecyMünchenPyeongChang
minmaxminmaxminmax
6,98,56,78,66,98,3

Gehele project en nalatenschap

Dit criterium had een weging van 3

AnnecyMünchenPyeongChang
minmaxminmaxminmax
4,07,08,09,08,09,0

Logo kandidaatstad PyeongChang 2018

Logo kandidaatstad München 2018

Logo kandidaatstad Annecy 2018




Winterspelen2018.nl

Contact: @Winterspelen18


Voor info over de Olympische Winterspelen van 2022 kijkt u op Winterspelen2022.nl