Winterspelen2018.nl

9 februari 2018 - 25 februari 2018

Wereldkampioenen 2017 Olympische onderdelen


Wie zijn de wereldkampioenen het jaar voor de Winterspelen?

Het gehele pre-Olympische seizoen houdt Winterspelen2018.nl de wereldkampioenen op de Olympische onderdelen bij. Eerder maakten we al een fictief Olympische medaillespiegel welke continu bijgehouden wordt, maar een overzicht van alle kampioenen ontbrak nog. Tot nu!

Hier volgt een overzicht van alle 103 atleten en teams die in 2017 reeds kampioen zijn geworden op één van de Olympische onderdelen. Daarna volgt het programma van de wereldkampioenschappen die nog gehouden moeten worden.

alpine skiën alpine skiën

  • afdaling mannen: Beat Feuz (SUI)
  • super G mannen: Erik Guay (CAN)
  • reuzenslalom mannen: Marcel Hirscher (AUT)
  • slalom mannen: Marcel Hirscher (AUT)
  • combinatie mannen: Luca Aerni (SUI)
  • team event gemengd: Frankrijk (FRA)
  • afdaling vrouwen: Ilka Štuhec (SLO)
  • super G vrouwen: Nicole Schmidhofer (AUT)
  • reuzenslalom vrouwen: Tessa Worley (FRA)
  • slalom vrouwen: Mikaela Shiffrin (USA)
  • combinatie vrouwen: Wendy Holdener (SUI)

Bekijk de pagina over alpine skiën voor het Olympische programma en alle kampioenen sinds 2014.

biatlon biatlon

  • 20 km individueel mannen: Lowell Bailey (USA)
  • 10 km sprint mannen: Benedikt Doll (GER)
  • 12,5 km achtervolging mannen: Martin Fourcade (FRA)
  • 15 km massastart mannen: Simon Schempp (GER)
  • 4×7,5 km estafette mannen: Rusland (RUS)
  • 4x6/7,5 km estafette gemengd: Duitsland (GER)
  • 15 km individueel vrouwen: Laura Dahlmeier (GER)
  • 7,5 km sprint vrouwen: Gabriela Koukalová (CZE)
  • 10 km achtervolging vrouwen: Laura Dahlmeier (GER)
  • 12,5 km massastart vrouwen: Laura Dahlmeier (GER)
  • 4×6 km estafette vrouwen: Duitsland (GER)

Bekijk de pagina over biatlon voor het Olympische programma en alle kampioenen sinds 2014.

bobsleeën bobsleeën

  • tweemansbob mannen: Duitsland (GER)
  • viermansbob mannen: Duitsland (GER)
  • viermansbob mannen: Duitsland (GER)
  • tweemansbob vrouwen: Verenigde Staten (USA)

Bekijk de pagina over bobsleeën voor het Olympische programma en alle kampioenen sinds 2014.

curling curling

  • mannen: Canada (CAN)
  • vrouwen: Canada (CAN)
  • gemengd dubbel: Zwitserland (SUI)

Bekijk de pagina over curling voor het Olympische programma en alle kampioenen sinds 2014.

freestyle skiën freestyle skiën

  • aerials mannen: Jonathon Lillis (USA)
  • halfpipe mannen: Aaron Blunk (USA)
  • moguls mannen: Ikuma Horishima (JPN)
  • skicross mannen: Victor Öhling Norberg (SWE)
  • slopestyle mannen: McRae Williams (USA)
  • aerials vrouwen: Ashley Caldwell (USA)
  • halfpipe vrouwen: Ayana Onozuka (JPN)
  • moguls vrouwen: Britteny Cox (AUS)
  • skicross vrouwen: Sandra Näslund (SWE)
  • slopestyle vrouwen: Tess Ledeux (FRA)

Bekijk de pagina over freestyle skiën voor het Olympische programma en alle kampioenen sinds 2014.

ijshockey ijshockey

  • mannen: Zweden (SWE)
  • vrouwen: Verenigde Staten (USA)

Bekijk de pagina over ijshockey voor het Olympische programma en alle kampioenen sinds 2014.

kunstschaatsen kunstschaatsen

  • mannen: Yuzuru Hanyu (JPN)
  • vrouwen: Jevgenia Medvedeva (RUS)
  • paren: Sui Wenjing & Han Cong (CHN)
  • ijsdansen: Tessa Virtue & Scott Moir (CAN)
  • landenteams: Japan (JPN)

Bekijk de pagina over kunstschaatsen voor het Olympische programma en alle kampioenen sinds 2014.

langlaufen langlaufen

  • sprint mannen: Federico Pellegrino (ITA)
  • 15 km klassiek mannen: Iivo Niskanen (FIN)
  • 30 km skiatlon mannen: Sergey Ustiugov (RUS)
  • 50 km vrije stijl mannen: Alex Harvey (CAN)
  • teamsprint mannen: Rusland (RUS)
  • 4×10 km estafette mannen: Noorwegen (NOR)
  • sprint vrouwen: Maiken Caspersen Falla (NOR)
  • 10 km klassiek vrouwen: Marit Bjørgen (NOR)
  • 15 km skiatlon vrouwen: Marit Bjørgen (NOR)
  • 30 km vrije stijl vrouwen: Marit Bjørgen (NOR)
  • teamsprint vrouwen: Noorwegen (NOR)
  • 4×5 km estafette vrouwen: Noorwegen (NOR)

Bekijk de pagina over langlaufen voor het Olympische programma en alle kampioenen sinds 2014.

noordse combinatie noordse combinatie

  • Gundersen normale schans: Johannes Rydzek (GER)
  • Gundersen grote schans: Johannes Rydzek (GER)
  • team: Duitsland (GER)

Bekijk de pagina over noordse combinatie voor het Olympische programma en alle kampioenen sinds 2014.

rodelen rodelen

  • mannen: Wolfgang Kindl (AUT)
  • vrouwen: Tatjana Hüfner (GER)
  • dubbels: Duitsland (GER)
  • estafette: Duitsland (GER)

Bekijk de pagina over rodelen voor het Olympische programma en alle kampioenen sinds 2014.

schaatsen schaatsen

  • 500 meter mannen: Jan Smeekens (NED)
  • 1000 meter mannen: Kjeld Nuis (NED)
  • 1500 meter mannen: Kjeld Nuis (NED)
  • 5000 meter mannen: Sven Kramer (NED)
  • 10.000 meter mannen: Sven Kramer (NED)
  • mass start mannen: Joey Mantia (USA)
  • ploegenachtervolging mannen: Nederland (NED)
  • 500 meter vrouwen: Nao Kodaira (JPN)
  • 1000 meter vrouwen: Heather Richardson-Bergsma (USA)
  • 1500 meter vrouwen: Heather Richardson-Bergsma (USA)
  • 3000 meter vrouwen: Ireen Wüst (NED)
  • 5000 meter vrouwen: Martina Sáblíková (CZE)
  • mass start vrouwen: Bo-reum Kim (KOR)
  • ploegenachtervolging vrouwen: Nederland (NED)

Bekijk de pagina over schaatsen voor het Olympische programma en alle kampioenen sinds 2014.

schansspringen schansspringen

  • normale schans mannen: Stefan Kraft (AUT)
  • grote schans mannen: Stefan Kraft (AUT)
  • team mannen: Polen (POL)
  • normale schans vrouwen: Carina Vogt (GER)

Bekijk de pagina over schansspringen voor het Olympische programma en alle kampioenen sinds 2014.

shorttrack shorttrack

  • 500 meter mannen: Sjinkie Knegt (NED)
  • 1000 meter mannen: Seo Yi Ra (KOR)
  • 1500 meter mannen: Sin da Woon (KOR)
  • aflossing mannen: Nederland (NED)
  • 500 meter vrouwen: Fan Kexin (CHN)
  • 1000 meter vrouwen: Elise Christie (GBR)
  • 1500 meter vrouwen: Elise Christie (GBR)
  • aflossing vrouwen: China (CHN)

Bekijk de pagina over shorttrack voor het Olympische programma en alle kampioenen sinds 2014.

skeleton skeleton

  • mannen: Martins Dukurs (LAT)
  • vrouwen: Jacqueline Loelling (GER)

Bekijk de pagina over skeleton voor het Olympische programma en alle kampioenen sinds 2014.

snowboarden snowboarden

  • halfpipe mannen: Scott James (AUS)
  • parallelreuzenslalom mannen: Andreas Prommegger (AUT)
  • snowboardcross mannen: Pierre Vaultier (FRA)
  • slopestyle mannen: Seppe Smits (BEL)
  • big air mannen: Ståle Sandbech (NOR)
  • halfpipe vrouwen: Cai Xuetong (CHN)
  • parallelreuzenslalom vrouwen: Ester Ledecká (CZE)
  • snowboardcross vrouwen: Lindsey Jacobellis (USA)
  • slopestyle vrouwen: Laurie Blouin (CAN)
  • big air vrouwen: Anna Gasser (AUT)

Bekijk de pagina over snowboarden voor het Olympische programma en alle kampioenen sinds 2014.

< terug naar thuispagina

Winterspelen2018.nl

Contact: @Winterspelen18


Voor info over de Olympische Winterspelen van 2022 zie Winterspelen2022.nl

Voor info over de Olympische Winterspelen van 2026 zie Winterspelen2026.nl